Facebook.com v České republiceV České republice byli prvními lidmi, kdo se mohli k této síti připojit, studenti Masarykovy univerzity ( bylo to v době, kdy byl ještě Facebook.com univerzitním systémem určeným pro studenty vysokých škol). Po tom, co bylo umožněno se na Facebook zaregistrovat všem lidem, začala popularita této sítě rychle stoupat. Asi k největšímu boomu Facebooku u nás došlo v roce 2009, kdy se tato síť začala velmi rychle rozšiřovat. Podle nejnovějších čísel je u nás na Facebooku v současné době více než 3 800 000 uživatelů. Nejvíce je jich samozřejmě ve velkých městech, jako je Praha, Brno, Ostrava, Plzeň nebo Hradec Králové. Pokud jde o věkové skupiny, tak 35 procent českých uživatelů Facebooku je mladších 35 let, naopak ve věkové kategorii 55 až 100 let je to pouhých 8 procent. Co se týká poměru mužů a žen, tak ten je velmi vyvážený – 51 procent žen a 49 procent mužů.

Jak na facebok přihlášení? Facebook přihlášení můžete provést přes náš web. Nejpopulárnější světová sociální síť Facebook.cz brzy přivítá miliontého českého uživatele.

Největší konkurenti Facebooku

Asi největším a nejznámějším konkurentem Facebooku je Google+. Tato sociální síť vznikla mnohem později než Facebook a to v červnu 2011. Na Google+ je zaregistrovaných přibližně 500 milionů uživatelů z celého světa a díky nim je tak druhou nejrozšířenější sociální sítí. Na třetím místě je pak Twitter, který ale nabízí daleko méně možností než FB a Google+, takže se s Facebookem nedá moc srovnávat a v podstatě ho ani nelze považovat za přímou konkurenci. V Česku pak mezi rozšířené sociální sítě patří zejména Lidé.cz, což je stránka provozovaná portálem Seznam.cz. Dříve patřil mezi oblíbené sociální sítě v Česku také portál Libimseti.cz ale po nástupu Facebooku jeho popularita prudce klesla a dnes už na „Libko“ chodí jen minimum lidí – drtivá většina mladých lidí dává přednost Facebooku. I přes vysokou popularitu Facebooku, který je na prvním místě už ve 127 zemích, však existují i státy, kde FB není jedničkou na trhu, ale většina lidí je tam zaregistrovaná na jiné síti. Takovou zemí je např. Rusko, kde je nejpopulárnější ruská sociální síť vkontakte.ru. Stránky této sociální sítě jsou k dispozici i v češtině a grafické zpracování se hodně podobá Facebooku. V Číně je pak jedničkou mezi sociálními sítěmi QZone. Obecně se tak dá říct, že Facebook vede jak v Americe, tak v Evropě a Austrálii, naopak slabší pozici má v Asii, kde dominují jiné sociální sítě a stránky.

Facebook.com a propojení s jinými stránkami

Díky Facebooku se můžeme také snadno připojit k jiným stránkám. Výhodou tohoto připojení je to, že se nemusíme vícekrát registrovat a pamatovat si několik hesel a přihlašovacích údajů. Přihlášení přes Facebook v poslední době podporuje stále větší počet stránek. U nás v ČR mezi ně patří např. Dáme Jídlo nebo Jízdomat. Přihlášení k těmto stránkám přes Facebook je tak velmi rychlé a stačí k němu jediné kliknutí.Facebook.com v mobilních telefonech

Pokud máme mobilní telefon, se kterým se můžeme připojit na internet, tak na něm můžeme využívat i Facebook. Facebook lze používat i na tzv. hloupých telefonech, protože se na něj dá přihlásit i přes obyčejný webový prohlížeč v mobilu, ale samozřejmě mnohem pohodlnější je to přes aplikaci ve smartphonu. Samostatné facebookové aplikace jsou vytvořeny pro všechny známé operační systémy, tedy jak pro Android, tak pro iOs nebo Windows Phone. Kromě základní facebookové aplikace, která je zdarma, a většinou bývá v telefonech už předem nainstalovaná, existuje také celá řada dalších aplikací, které můžeme vyzkoušet. Většina z nich je zdarma, ale některé jsou placené. Určitě stojí za to si do mobilu nainstalovat samostatnou aplikaci pro Facebook chat – ať už si vybereme Facebook Messenger, Go!Chat nebo některou jinou. Přistupování k Facebooku z mobilů je stále častější – v prvním čtvrtletí roku 2013 už počet uživatelů, kteří se přihlašují na FB z mobilu stoupl na neuvěřitelných 751 milionů. Roste také počet mobilních aplikací, které jsou s Facebookem propojeny – ze stovky nejpoužívanějších aplikací pro Android je jich s Facebookem propojených 70 procent a v případě iPhonu dokonce 81 procent.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:

Seznámit se můžete snadno také na na sociální síti, stačí se přihlásit na facebook.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!