Jak založit skupinu na Facebook.comZaložení nové skupiny je ještě rychlejší a snadnější než u stránky. Na levé straně v seznamu, kde máme seznam skupin, ve kterých jsme členy, klikneme na odkaz Vytvořit skupinu a vyskočí na nás okénko, kam zapíšeme název této skupiny a zvolíme, jestli se má jednat o skupinu otevřenou, uzavřenou a nebo tajnou. Můžeme do ní také rovnou pozvat členy, které máme v přátelích a chceme je do skupiny přidat. Pak už jen klikneme na tlačítko Vytvořit a skupina je založená. Kdykoliv v budoucnu pak můžeme do skupiny přidat další uživatele, vytvořit událost atd. Přihlásit se samozřejmě můžeme i do více skupin – ty oblíbené si pak můžeme jednoduše přidat mezi oblíbené položky (to uděláme tak, že v seznamu skupin u vybrané skupiny klikneme na ikonku tužky a zvolíme možnost Přidat mezi oblíbené položky).

Jak na facebok přihlášení? Facebook přihlášení můžete provést přes náš web. Nejpopulárnější světová sociální síť Facebook.cz brzy přivítá miliontého českého uživatele.

Nabídka her na Facebook.com

Nabídka her na Facebooku je nesmírně bohatá a téměř každý si přijde na své. Najdeme zde hry z celého spektra různých žánrů, mezi kterými nechybí ani známé hry, jako jsou třeba Angry Birds. Turo hru si můžeme zahrát přímo v prostředí Facebooku a můžeme tak soutěžit se svými kamarády, posílat jim dárky atd. K oblíbeným hrám patří hlavně hry od vývojářské společnosti Zynga, která se proslavila hlavně díky Facebooku – mezi nejznámější hry od Zyngy patří zejména FarmVille, dále pak Zynga Poker, Mafia Wars, Treasure Isle nebo FrontierVille. Jednou z nejhranějších her v posledním roce se pak stala logická hříčka Candy Crush Saga, který je k dispozici i pro mobilní telefony. Skvělou hrou, která nadchne hlavně fanoušky hudby je aplikace SongPop, kde můžete soutěžit s protivníky z celého světa ve znalosti známých hitů. I SongPop existuje ve verzi pro mobilní telefony a je zdarma k dispozici v obchodě GooglePlay.

Sociální sít Facebok je fenomén tohoto století. Facebook přihlásit se je jednoduchá záležitost a otázka pěti sekund. V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz.

Jak nahrát fotky na Facebook.com

Pokud máme v počítači fotky kterými se chceme pochlubit a ukázat je našim přátelům, není nic jednoduššího, než je nahrát na Facebook. Fotky nahrajeme tak, že v horní části facebookové stránky klikneme na odkaz Přidat fotky/video a vybereme buď možnost Nahrát fotky/video nebo Vytvořit fotoalbum (v případě že máme fotek hodně a chceme je mít pohromadě v jednom albu). Po kliknutí na odkaz pak jednoduše vybereme konkrétní soubory z našeho počítače a klikneme na Otevřít. K fotce pak můžeme přidat náš komentář nebo popisek, označit s kým na ní jsme, umístění fotky(kde byla pořízena) a také vybrat s jakým okruhem lidí budeme tuto fotku sdílet. Na závěr už jen klikneme na tlačítko Přidat příspěvek a fotka je zveřejněna na našem profilu i na zdi. Stejným způsobem jako fotky můžeme na Facebook.com nahrát také naše videa, která máme ve svém počítači nebo notebooku. Fotek můžeme nahrát libovolné množství, musíme jen myslet na to abychom neporušili pravidla Facebooku a nesdíleli nepovolený obsah.

 Kdo jsou uživatelé sítě Facebook.com?

Uživatelé sítě Facebook.com jsou jak mladí tak staří, jak chudí, tak bohatí, jak lidé méně vzdělaní, tak vysokoškoláci. Na Facebooku jsou lidé z celého světa a například u nás už najdeme málokoho, kdo by tuto největší sociální síť neznal. Pokud se však ptáme, kdo je typickým uživatelem Facebooku, tak jsou to především mladší lidé, kteří obecně více využívají sociální sítě a tráví na nich velké množství času. Zajímavá jsou i některá statistická čísla. Ta říkají, že celosvětově je 56% uživatelů Facebooku ženského pohlaví a průměrný počet přátel je 229. Průměrný uživatel Facebooku pak u něj stráví 405 minut za měsíc, tedy cca 13 a půl minuty denně. Nejpopulárnější je Facebook v USA – celých 71 procent uživatelů internetu v USA je na FB zaregistrovaných. Celkově pak 30% všech uživatelů Facebooku pochází právě z USA. Zajímavá čísla se týkají počtu přátel – už jsme si řekli, že průměrný počet je 229. Výrazně však tento počet klesá s věkem. Zatímco u uživatelů mladších 34 let je průměrný počet jejich facebookových přátel 318, tak u věkové skupiny 35-46 je to už jen 198, a u lidí starších 75 let je to pouhých 42 přátel.

Rizika Facebooku

Přítomnost na Facebooku má spoustu pozitiv. Tak jako jiné služby, i Facebook však může přinášet i některá negativa. Na co bychom si při používání Facebooku měli dávat pozor? Určitě jednou z hlavních věcí, kterou bychom si měli hlídat (a to pochopitelně platí nejen pro Facebook, ale obecně pro naši aktivitu na internetu) je to, jaké informace o sobě sdělujeme a jak je máme zabezpečeny. Na Facebooku o sobě mnoho lidí prozrazuje zbytečně mnoho informací jako je třeba přesná adresa bydliště, telefonní číslo atd. a navíc mnohdy mají svoje profily nastavené tak, že se k těmto informacím může dostat úplně každý. V nastavení soukromí si však každý může zvolit s kým chce tyto informace sdílet, takže je jen na nás co a komu o sobě prozradíme. Dalším rizikem spojeným s Facebookem je vytvoření si závislosti na něm. Facebook je silně návykový a pořád se na něm něco děje, takže je velmi snadné si na něm vytvořit závislost, zvlášť když je dnes na něm už téměř každý a můžeme se k němu připojit i z mobilního telefonu. Mnoho lidí tak žije spíše ve virtuálním světě místo aby třeba zašli ven, sportovali atd.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:

Seznámit se můžete snadno také na na sociální síti, stačí se přihlásit na facebook.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!